Nohejbal

"A" tým - baráž o I. ligu

05.10.2009 09:06

TJ Spartak Přerov  -  TJ Start VD Plzeň   5 : 2

Před touto barážovou sérií o I. ligu byl mírně favorizován hostující celek s řadou bývalých extraligových hráčů ve svém středu, domácí zmítaní zraněními měli tahat za kratší konec. Ukázalo se však, že papírové předpoklady jsou jedna věc a realita věc druhá.

Hned první zápas ukázal, že to Plzenští nebudou mít jednoduché. Domácí Pavelka s Goldou po nervydrásajícím průběhu porazili Miksana s Holým posledním míčem ve třetím setu, hosté se nevyvarovali řady chyb. Švácha se Šikem pak srovnali vítezstvím ve dvou setech na 1 : 1, za kratší konec tahali Šlézar s Miklíkem. Do vedení šli hosté po výhře trojice Šik – Miksan – Giertl (O. Holý), kdy po tragickém prvním setu vystřídal Giertla Oldřich Holý a pomohl otočit na 1 : 2. Domácí srovnali na 2 : 2 trojicí Miklík – Šlézar – Golda. Velmi důležitý byl za tohoto stavu singl. Díky trpělivé hře s menším množstvím chyb se nakonec z vítězství radoval domácí Miklík, Miksanova technická hra tentokrát bod nepřinesla. Otočené trojky byly pro hráče Startu doslova pohromou. Nejdřív M. Holý – Nozar – Švácha nestačili na trojici Pavelka – Doležel – Nadymáček, pak si v závěru nechali vítězství doslova „ukrást“ Šik s Miksanem a Giertlem (O. Holým), které svými razantními údery trápil domácí Šlézar.

„Zápas se nám nepovedl, domácí vyhráli naprosto zaslouženě. Sice jsme si dva zápasy prohráli sami v naprosté koncovce vlastními chybami, ale přesně o tom baráž je. To, co nám stačilo v II. lize na hladká vítězství, bylo tentokrát málo. Doma zabojujeme a zkusíme vrátit sérii do Přerova, snad nás povzbudí i naši skvělí diváci,“ řekl hostující Miroslav Nozar.

Zde naleznete pár fotografií z barážového utkání v Přerově.